Ali Orhan Birol Koşusu'nu PIANO SONATA kazandı

Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda, 22 Nisan 2017 Cumartesi günü düzenlenen ve programın en önemli mücadelesi olan, 2006 yılında kaybettiğimiz merhum Asli Üyemiz Ali Orhan Birol adına düzenlenen koşuyu (KV-7); Oğuz Yalçın'ın sahibi olduğu, G. Dilek Emirsoy tarafından yetiştirilen doru erkek safkan PIANO SONATA (Torok - Emma / Shining Steel) jokeyi Halis Karataş ile kazanmayı başardı.

MISTER TICKER isimli safkanın Komiserler Kurulu Kararı ile start almadığı, 3 yaşlı safkan İngiliz taylarının birincilik mücadelesi verdiği Ali Orhan Birol Koşusu, çim pistte 1400 metre mesafe üzerinden gerçekleşti. 8 safkan İngiliz tayının katıldığı, 60.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda, CİHAN PEHLİVANI (Mali - Kehribar / Dr Devious) ikinciliği elde ederken, MALERBA (Divine Light - Seismo / Wolfhound) üçüncü, ELİPS (Sri Pekan - Perfect Circle / Perfect Storm) ise tabelayı tamamlayan tay oldu.

Uzun aradan sonra ilk startını alan ve kariyerinin 5. birinciliğine ulaşan PIANO SONATA ayrıca, Uluslararası Kraliçe II. Elizabeth Koşusu (G2) ve Ankara Garı Koşusu (KV-6) galibidir.

Kazanan PIANO SONATA için koşunun bitiriş derecesi 1.25.63 olurken, farklar 3,5 Boy - 3 Boy - 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Read 737 times Last modified on Cumartesi, 11 Kasım 2017 22:52