Kısrak Çekim Başvuru

Kısrak Gebe İse;

Kısrağın Sahibi

Kısrağın Veterineri

Kısrak Çekim Başvuru

Your message has been sent sucessfully

Emirsoy Harası - Hakkımızda

 

Emirsoy ailesi tarafından 2008 yılında kurulan Emirsoy Harası, "Sakin Şehir" unvanına sahip olan Seferihisar, İzmir bölgesinde olup Türkiyenin en modern ve donanımlı atçılık - turizm tesislerinden birisidir.

200 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuştur, içerisinde kurumsal projelere hizmet veren 24 odalı bir butik oteli bulunan Konvoy Country Club turizm tesisleri mevcuttur.

Aynı zamanda dünya standartlarında kapalı ve açık manejleri olan sportif binicilik tesislerinde, 40 adet 4x4 ebatlarında eküri ahırı bulunmaktadır.

Sahalarımız silica sand ve prosol karışımı olup, dünyaca ünlü Fransız Toubin & Clemen firması tarafından yapılmış ve sertifikalandırılmıştır.

Bu donanımlı alt yapı Emirsoy harasında yetişen tayların gelişimi süresince, tay kırmada, bineklerde ve her türlü eğitimde kullanılmakta olup, riski minimumda tutarak ele tabi ve sakin taylar yetiştirilmesinde çok büyük yarar sağlamaktadır.

Emirsoy Harasında özenle bakılan kısraklarımız ve onların  şampiyon adayı tayları sevgi dolu ellerde büyür.

Haramızın yetiştiricilik prensiplerinden en önemlisi, az ama kaliteli tay yetiştiriciliğidir. Bu sebeple çiftliğimizin kapasitesi çok daha fazla olmasına rağmen kısrak ve tay sayımız herzaman kontrol altında tutulur.

Haramızda bu güne kadar yetişmiş olan çok başarılı yarış atlarımızın Babası aygırımız Torok ise, kendine özel ayrı bir yaşam alanına sahiptir.

Güzel doğamızın bize sunduğu imkanları kullanarak yetiştirdiğimiz organik sebzeler ve asırlık zeytin ağaçlarımız zevkli uğraşlarımızın bir parçasıdır.

Çiftliğimizin yüzyıllık zeytin ağaçlarından elde edilen zeytinyağları TOROK markası ile satışa sunulmakta, onun yanı sıra mevsimine göre çeşitli butik ürünler de bulunmaktadır.

Emirsoy Harası, İzmir şehir merkezine ve Alaçatı - Çeşme’ye 35 km, İzmir Adnan Menderes Havalimanına 40 km, Seferihisar ve Urla’ya 10 km. mesafededir.

 

 

Read 3833 times Last modified on Pazartesi, 13 Kasım 2017 01:02