Hakkımızda

Emirsoy Harası

Emirsoy ailesi tarafından 2006 yılında kurulan Emirsoy Harası, “Sakin Şehir” unvanına sahip olan Seferihisar, İzmir bölgesinde olup Türkiyenin en modern ve donanımlı atçılık – turizm tesislerinden birisidir.

200 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuştur, içerisinde kurumsal projelere hizmet veren 24 odalı bir butik oteli bulunan turizm tesisleri mevcuttur.

Aynı zamanda dünya standartlarında kapalı ve açık manejleri olan sportif binicilik tesislerinde, 60 adet 4×4 ebatlarında ahır bulunmaktadır.

Biniş sahalarımız dört mevsim biniş yapılabilen drenajlı, silika sand ve prosol karışımı olup, dünyaca ünlü Toubin & Clemen firması tarafından sertifikalandırılmış ve gece binişleri için aydınlatılmıştır.

Emirsoy Harası İngiliz Yarış Atı Yetiştiriciliği

Bu donanımlı alt yapı Emirsoy harasında yetişen tayların gelişimi süresince, tay kırmada, bineklerde ve her türlü eğitimde kullanılmakta olup, riski minimumda tutarak ele tabi ve sakin taylar yetiştirilmesinde çok büyük yarar sağlamaktadır.

Emirsoy Harasında özenle bakılan kısraklarımız ve onların şampiyon adayı tayları sevgi dolu ellerde büyür.

Haramızın yetiştiricilik prensiplerinden en önemlisi, az ama kaliteli tay yetiştiriciliğidir. Bu sebeple çiftliğimizin kapasitesi çok daha fazla olmasına rağmen kısrak ve tay sayımız herzaman kontrol altında tutulur.

Haramızda bu güne kadar yetişmiş olan çok başarılı yarış atlarımızın Babası aygırımız Torok ise, kendine özel ayrı bir yaşam alanına sahiptir.

Güzel doğamızın bize sunduğu imkanları kullanarak yetiştirdiğimiz organik sebzeler ve asırlık zeytin ağaçlarımız zevkli uğraşlarımızın bir parçasıdır.

Çiftliğimizin yüzyıllık zeytin ağaçlarından elde edilen zeytinyağları TOROK markası ile satışa sunulmakta, onun yanı sıra mevsimine göre çeşitli butik ürünler de bulunmaktadır.

Emirsoy Harası, İzmir şehir merkezine ve Alaçatı – Çeşme’ye 35 km, İzmir Adnan Menderes Havalimanına 40 km, Seferihisar ve Urla’ya 10 km. mesafededir.

Abone ol ! X

Yeni yazılarımızdan, satışa çıkan taylarımızdan, en yeni kısraklarımızdan, haramıza ait en son haberlerden haberdar olmak için bildirimlerinizi açın.