ANOUCHKA / Strike The Gold – Anam / Persian Bold

Kısrağımız ANOUCHKA / Strike The Gold – Anam / Persian Bold

Detaylar

Pedigri : ANOUCHKA / Strike The Gold – Anam / Persian Bold - Kısraklarımız
Baba : STRIKE THE GOLD (USA)
Anne : ANAM (GB)
Doğum tarihi : 2005
Don : Doru
Irk : İngiliz

Kısa açıklama

Kısrağın annesi Anam (Gb) 9-c familyasına mensup bir kısrak olup güçlü bir anne hattından gelmektedir. Gr.1 galibi Real Delight’a ulaşan hattın ürettiği isimler arasında Gr.1 galibi aygır GRAND SLAM, Gr.1 galibi kısrak CHRISTMAS KID de bulunmaktadır.

Kısrağın annesi Anam (Gb) 9-c familyasına mensup bir kısrak olup güçlü bir anne hattından gelmektedir. Gr.1 galibi Real Delight’a ulaşan hattın ürettiği isimler arasında Gr.1 galibi aygır GRAND SLAM, Gr.1 galibi kısrak CHRISTMAS KID de bulunmaktadır. Anouchka’nın anne hattı Anam – Yaqut – Christmas Bonus – Sugar Plum Time – Plum Cake ile Real Delight’a ulaşır. Başta Kentucky Oaks Gr.1 olmak üzere çok sayıda grup yarış kazanan Real Delight 15 yarışta, 12 birincilik elde etmiş 1952’de Champion 3yo Filly seçilmiştir. Anouchka’nın 4’üncü annesi olan Plum Cake ise 21 koşuda yer alıp Jasmine Stakes dahil 8 kez kazanmış bir kısraktır.

Plum Cake harada Bold Ruler’dan Sugar Plum Time’ı vermiştir ki Anouchka’nın 3’üncü annesi olan bu at Gr.2 Firenze Stakes dahil 9 yarış galibidir.  Plum Cake’in On and On isimli aygırdan verdiği Sweet Tooth ise büyük şampiyon Alydar, Gr.1 galipleri Our Rims ve Sugar and Spice’ın annesidir. Alydar’ın şampiyon oğlu Strike The Gold Gr.1 Kentucky Derby Galibi olup ülkemizde de başarılı şekilde aygırlık yapmıştır. Anouchka’nın babası olan Strike The Gold’un babası üzerinden aldığı Plum Cake kanı Anocuhka’nın anne hattından da geldiği için başarılı kısrak üzerine akrabalık taşımaktadır.

Strike The Gold kızları ile Torok’un eşleşmelerine baktığımızda bu yıl üç yaşlılarda 4 koşan ismin olduğunu görürüz. Silent Wave, Maça Kızı, Sinesipse, Holy Fount isimli bu 4 tay da yarış kazanmıştır. İki yaşlı dönemde başarılı olan Maça Kızı Sadun Atığ Gr.3, Yusuf Dikman ve Nurullah Tolon koşularında ikincilik elde etmiştir. Üç yaşlı olarak başarılı olan Silent Wave ise Nadas Koşusu üçüncülüğü, Dişi Tay Deneme dördüncülüğü sonrasında Kv8 Begüm Atman Karataş ve Gr.2 Dolmabahçe koşuları galibi olmuştur. Torok’un bu eşleşmelerde 6 yarış kazanmış ve ikisi grup koşularda derece yapmış tay üretmesi Strike The Gold kızları ile uyum sağladığını göstermektedir.

Anouckha’nın üçüncü annesi olan Christmas Bonus Stakes galibi bir kısraktır. Bu kısrağın yavrusu Bright Candless Gr.3 Santa Ysabel galibi olup Santa Anita Oaks Gr.1 ikincisidir. Bu kısrak ise harada aygır Grand Slam’i üretmiştir. 

Ailedeki aygır çıkarma potansiyeli ve grup atı olan kısrak üretimleri Anouchka’nın ikinci annesi Yaqut’ta da gözlenir. Yaqut’un tayı olan Asakir Gr.1 Criterium de Saint Cloud’da ikincilik elde etmiştir ve ülkemizde aygırlık yapmıştı. Anouchka’nın annesi Anam’ın da Gr.1 Gazi Koşusu ikincisi Annosh’u üretmesi ailedeki kan hattını taylarına aktardığını göstermektedir. 

Abone ol ! X

Yeni yazılarımızdan, satışa çıkan taylarımızdan, en yeni kısraklarımızdan, haramıza ait en son haberlerden haberdar olmak için bildirimlerinizi açın.