TOROK (IRE) - ANGEL OF WESTPORT(T) (TUR) / LUXOR (TUR) 2021 Dişi Tayı

Adı TOROK (IRE) - ANGEL OF WESTPORT(T) (TUR) / LUXOR (TUR) 2021 Dişi Tayı
Fiyat 0,00 ₺
İrtibat

Sn. Sadun Oktav

Whatsapp / +90 (532) 303 08 58
Doğum Tarihi 18/04/2021
Satışa Çıkış Tarihi 01-08-2021
Satış Durumu
At Sahibi Gençay Dilek Emirsoy
Anne Pedigri Linki ANGEL OF WESTPORT
Baba Pedigri Linki TOROK

ANGEL OF WESTPORT 2021 pedigri bilgisi

Pedigri Analizi

2021 d.d. Torok – Angel Of Westport / Luxor
 
Angel Of Westport son dönemde ciddi bir çıkış yapan Past Tense (19-c) ailesindendir. Relic kızı olan Past Tense babası Relic’in War Relic oğlu olmasıyla ünlü Man O War hattından bir aygırdır. Past Tense ülkemizde Doktor Seferof’dan Şarlo’yu vermiş bu at Kv8 birincilikleri yanında Fatih Sultan Mehmet Koşusu Gr.2 ikinciliği dahil gruplarda plaseler elde etmiştir. Kısrağın diğer başarılı tayı Ilgaz ise kısa koşu hayatında Sakarya Koşusu Gr.1 dördüncüsü olmuştur.
 
Past Tense’in üç kızı olmuş bunlardan Hayal Yastığı (Silly Season) ve Grand Mother (Oğlu) hattını devam ettirmiştir. Hayal Yastığı isimli kızı Dersim’den Ekvatör, Little Guest’ten Agrilya ve Ightam’dan Mihre isimli taylarıyla öne çıkmıştır. Mihre kariyerinde Yaz Handikabı KV24, Yarışseveler Koşusu Kv22 birincisi, Yılın Handikabı Kv25, Atıf Er Kv8 ikincisi Atıf Esenbel Gr.3 üçüncüsü olmuştur. Agrilya uzun süren yarış hayatında 17 koşu kazanmıştır.
 
Grand Mother isimli kısrağın hattı günümüze kadar gelmiş olup en önemli başarılar Real Money (Suivant) – Real Girl (Distant Relative) kolundan yetişmiştir. Real Money koşu hayatında 4 koşuda başarı gösterememiş olsa da harada başarılı olmuştur. Öz kardeşi Money Nothing ise Osmangazi Koşusu Gr.3 ikincisi olup 11 koşuluk kariyerinde 3 kez kazanmıştır.
 
Real Money ise harada Real One (Strike The Gold- 5 birincilik), Şekerkan (West By West – 4 birincilik, Fehmi Simsaroğlu Gr.3 ikincisi), Candemirkır (Bosporus - 6 birincilik), Real Girl (Distant Relative - 3 birincilik) isimli tayları dahil 7 kazanan at üretmiştir.
 
Real Girl tayları arasında hattın devamını sağlayan isim olup başta Dişi Tay Deneme Gr.1, Sakarya Koşusu Gr.2 galibi Şeker Remziye (Kaneko – 6 birincilik) olmak üzere Right Or Wrong (Royal Abjar – 21 birincilik – Kv8 galibi, Açık-3 koşularda plase), Real Patek (Victory Gallop – 3 birincilik, Kv7 galibi), Aga Osman (Kaneko – 4 birincilik, Kv7 galibi), Step Sister (Kurtaran – 5 birincilik) gibi başarılı isimleri üretmiştir.
 
Real Girl’ün Kaneko’dan Gr.1 galibi vermesi Torok ile Angel Of Westport eşleşmesini değerli hale getirecektir. Çünkü Torok’un ikinci annesi olan Silvester Lady bir Pivotal kızıdır. Kaneko’nun da Pivotal oğlu olmasıyla potansiyel bir uyum kanalı ortaya çıkmaktadır.
 
Past Tense hattının diğer kolunda ise Hayal Yastığı isimli kısrak bulunuyor demiştik. Bu kısrağın ise iki koldan açık yarış atları ürettiğini görürüz. Mihre isimli kızının açılımına baktığımızda Down The Flag’den üretmiş olduğu Simin isimli yavrusu gruplarda başarılı olmuş iki ismin büyük annesidir.
 
Simin için harada tercih edilen aygırlardan biri üç yavru verdiği Abrek’tir. Magia (8 birincilik), Yucatan (4 birincilik), Kete (3 birincilik) isimli bu üç tayın da başarılı olması dikkate değer. Ancak Simin’in Grup 1 koşu galibi veren kızları West By West’ten verdiği Shaw Avenue ve 18 koşuda hiç kazanamamış olan Fantastic Fellow’dan verdiği Fantastic Yellow’dur.
 
Shaw Avenue’nün Dai Jin isimli aygırdan ürettiği Rebel Yell Yıldırım Bayezid Gr.1, Ege Derbisi Gr.2, Anafartalar Koşusu Gr.3 galibidir. Fantastic Yellow’un oğlu olan Buldum Bak (Okawango) ise Ankara Koşusu Gr.1, Büyük Taarruz Gr.2 galibidir.
 
Past Tense hattının çok güçlü olduğunu bu örnekler göstermektedir. Ülkemizdeki çok nitelikli kısrak babalarının çok az sayıda bu aile ile denenmiş olmasına rağmen üç farklı koldan Gr.1 galibi atlar çıkartması Past Tense kanının gücünü göstermektedir.
 
Torok gibi güçlü çim atları üreten bir aygırın da Angel Of Westport eşleşmesini bu nedenle vereceği sonuç bakımından dikkatle takip etmek gerekir. Past Tense’in Angel Of Westport’a uzanan koluna gelirsek. Past Tense kızı Hayal Yastığı harada Dersim’den Ekvatör’ü vermiştir. Ekvatör ise ekürinin aygırı olan Down The Flag’ten Los Angeles (4 birincilik), Little Guest’ten Genyeri (4 birincilik) ve Felek 1’den Ekfe isimli kazanan taylar üretmiştir.
 
Genyeri taşıdığı kan hattının gücü ortaya çıkartan sonuçlar elde etmiştir. Genyeri’nin kızlarından biri olan Orhideya’nın babası Bin Ajwaad olup Dişi Tay Deneme Gr.1 galibi, Nenetahun Gr.1 ikincisidir.
 
Genyeri’nin 5 farklı kızı harada koşu kazanan at üretmiştir. Bunlardan West By West’ten ürettiği Ece Lin 3 yarış kazanmıştır ve Kaneko’dan 8 yarış galibi Beyond Redemption’ı vermiştir. Past Tense kanının Kaneko (Pivotal) ile olan uyumunu gösteren bir başka örnek de bu taydır.
 
Genyeri kızlarından Magnolia ise Ocean Crest’ten yetiştirilmiştir. Magnolia ise harada Luxor’dan Birdello, Pleasantly Perfect’ten King Of The Sun, yine Luxor’dan Angel Of Westport ve Alfayiz (1 koşu, 1 birincilik) isimli tayları vermiştir.
 
Angel Of Westport’un ana-baba bir kardeşi olan Birdello Osmangazi Koşusu Gr.2, Yunus Emre Koşusu Gr.3 galibidir. King Of The Sun ise Anafartalar Koşusu Gr.1 galibi, Ege Derbisi Gr.1 ikincisidir.
 
Güçlü kan hattı Past Tense’in kısrakları üretimlerine farklı kollardan devam etmektedir ve buna Angel Of Westport da katılmıştır. Kısrağın harada verdiği 4 taydan ilk koşan Crazy Lion’dır. Dalyan Koşusu Kv8 galibi olan bu tayın babası Kaneko olup bir kez daha uyumlu sonuç kendini göstermiştir.

Web Tasarım