TOROK (IRE) – DEA GAIA (IRE) / DUKE OF MARMALADE (IRE) 2021 Dişi Tayı

Adı TOROK (IRE) – DEA GAIA (IRE) / DUKE OF MARMALADE (IRE) 2021 Dişi Tayı
Fiyat 0,00 ₺
İrtibat

Sn. Sadun Oktav

Whatsapp / +90 (532) 303 08 58
Doğum Tarihi 14/05/2021
Satışa Çıkış Tarihi 01-08-2021
Satış Durumu
At Sahibi Gençay Dilek Emirsoy
Anne Pedigri Linki DEA GAIA
Baba Pedigri Linki TOROK

DEA GAIA 2021 pedigri bilgisi

Pedigri Analizi

2021 d.d. Torok – Dea Gaia / Duke Of Marmalade
 
Tayın annesi Dea Gaia şampiyon kısrak Ribella’nın kızıdır. Torok’tan tayı olan bir başka kısrağımız Deriniya ile aynı anne hattından olan Dea Gaia annesi Tajarib üzerinden Turkish Treasure – Turban ile Cap And Belles isimli kısrağa uzanır. Bu hattın detaylarını hatırlarsak 1 nolu ailenin (Paraffin) 1-l kolunda yer alan Cap And Belles önemli bir aygır olan Tom Fool’un kızıdır.
 
Arlington Lassie Stakes ikinciliği bulunan Cap And Belles harada Sir Wimborne (Sir Ivor) ve Lady Capulet (Sir Ivor) isimli iki Gr.1 galibi at üretmiştir. Bu kısrak Bagdad isimli aygırdan kızı Turban’ı, Tom Rolfe isimli aygırdan kızı Mobcap’i, Bold Ruler isimli aygırdan kızı Amicable’ı ve 4 koşuda geçilmemiş olan Sir Gaylord’dan Drone (aygırlık yapmıştır) isimli tayını vermiştir.  
 
Lady Capulet ismi tanıdık gelecektir çünkü ünlü aygırlardan aygır babası da olan El Prado Lady Capulet’in Sadlers Wells’den olan oğludur. Cap And Belles’in kızı Turban harada 4 kez ziyaret ettiği Sir Ivor’a çekilmesinin nedeni annesinin bu aygırdan iki Gr.1 galibi Winborne ve Lady Capulet’i vermesidir. Bu eşleşmelerden en başarılısı Park Stakes Gr.3, Cherry Hinton Stakes galibi olan Turkish Treasure’dır. Alcibiades üzerine 55 RF olan bu kısrak harada çok sayıda grup koşu kazanan atın anne hattını tesis etmiştir.
 
Turkish Treasure’ın Prospect Bay’den olan kızı Bosphorus Treasure kolunda kızı Heriz’in verdiği Diasonic (Reset) Gr.2 plase, Jamaican Rain (Manhattan Rain) ise Gr.3 galibidir. Turkish Treasure’ın Mill Reef’ten olma Exticing isimli kızı ise harada Fairy King’ten Queen Elizabeth II Stakes’i Dubai Millennium’a kaybeden Gr.2 galibi Almushtarak’ı vermiştir.
 
Bu atın babasının Sadlers Wells’in öz kardeşi olması bu anne hattında Lady Capulet’in El Prado’yu Sadlers Wells’ten vermesi ile pekişir ve bu kan hattına uyum olduğunu teyit eder. Turkish Treasure’ın harada Gr.3 galibi Magic Mirror’u Nureyev’den vermesi ile bir kez daha görürüz. Çünkü Nureyev ile Sadlers Wells 43 benzer pedigrilere sahiptir.
 
Cap And Belles hattının gücünü gösteren diğer örnekler arasında Turkish Treasure’ın Siempre Asi (Silver Hawk) isimli kızı öne çıkacaktır. Bu kısrak harada hattında El Prado’dan Gr.1 galibi Asi Siempre’yi (Cap and Bells RF) vermiştir ve bu kısrak Gr.1 Breeders Cup Juvenile Turf galibi Outstrip‘i (Exceed and Excel) üretmiştir.
 
Hattın ülkemizdeki koluna bakarsak ise Turkish Treasure’ın Last Tycoon’dan olan kızı Tajarib öne çıkar. 54 Tom Fool akrabalığı taşıyan bu kısrak iki Gr.1 galibi üretmiştir. Aygırlık yapan Gr.1 Fatih Sultan Mehmet galibi Deha (Mountain Cat) ve şampiyon Ribella (Revoque) bu isimlerdir.    
 
Ribella’nın babası Revoque’un Fairy King oğlu olması yukarıda bahsedilen uyumu bir kez daha gösterir. Ribella ise harada Gr.1 galibi Padre Padrone’yi üreterek hattın üretimlerine katkıda bulunmuştur. Thewayyouare, Kingmambo / Sadlers Wells eşleşmeli olup anne hattına uyumlu kan hatları taşımaktadır.
 
Ribella’nın kızlarından biri olan Hurrem Sultan (Dylan Thomas) harada Bayezid isimli tayı ile tanınmıştır. Sakarya Koşusu Gr.2 galibi olan Bayezid ayrıca Hüsamettin Tamer Kv8, Talha Dinçel Kv7 koşularını da kazanmış Gr.1 Çaldıran Koşusu üçüncüsüdür.
 
Ribella taylarından Bennato Gr.3 koşuda plase yaparken ve kızı Dea Gaia’nın ilk koşan tayı Temurkhan ise II.İnönü Gr.3, Sadun Atığ Gr.3 koşularında plase yapmıştır. Henüz ikili olan bu tayın grup koşu kazanması beklenmektedir.
 
Torok - Dea Gaia eşleşmesinde Sadlers Wells / Revoque öz kardeş çaprazlaması olduğundan benzer durumda açık yarış kazanmış çok sayıda isim ile benzerlik olmaktadır. Dea Gaia’nın babası Duke Of Mermalade’ın Danehill / Kingmambo çaprazına sahip olması da Sadlers Wells ile çok uyumlu olan bu kan hatlarının bu eşleşmeye güç katmasını beklemek gerekir.

Web Tasarım