TOROK (IRE) - DERİNİYA (TUR) / DEHERE (USA) 2021 Dişi Tayı

Adı TOROK (IRE) - DERİNİYA (TUR) / DEHERE (USA) 2021 Dişi Tayı
Fiyat 300,00 ₺
İrtibat

Sn. Sadun Oktav

Whatsapp / +90 (532) 303 08 58
Doğum Tarihi 17/03/2021
Satışa Çıkış Tarihi 01-08-2021
Satış Durumu
At Sahibi Muhsin Emirsoy
Anne Pedigri Linki Deriniya
Baba Pedigri Linki TOROK

Deriniya 2021 pedigri bilgisi

PEDİGRİ ANALİZİ

Deriniya bir Dehere kızı olup anne hattı Miss Salsa Dancer – Thakhayr – Turkish Treasure – Turban ile Cap And Belles isimli kısrağa uzanır. 1 nolu ailenin (Paraffin) 1-l kolunda yer alan Cap And Belles soy kurma özellikleri güçlü olan Tom Fool’un kızıdır.
 
Arlington Lassie Stakes ikinciliği bulunan Cap And Belles harada Sir Winborne (Sir Ivor) ve Lady Capulet (Sir Ivor) isimli iki Gr.1 galibi at üretmiştir. 4 koşuda geçilmemiş olan oğlu Drone (Sir Gaylord) aygırlık yapmıştır.
 
Lady Capulet ismi tanıdık gelecektir çünkü ünlü aygırlardan aygır babası da olan El Prado Lady Capulet’in Sadlers Wells’den olan oğludur. Cap And Belles’in kızı Turban ise Deriniya’nın 4’üncü annesi olup babası Bagdad (Double Jay – Balladier – Black Toney) güçlü bir Amerikan kan hattından gelen babaya sahiptir.
 
Turban’ın harada 4 kez ziyaret ettiği Sir Ivor’a çekilmesinin nedeni annesinin bu aygırdan iki Gr.1 galibi Winborne ve Lady Capulet’i vermesidir. Bu eşleşmelerden en başarılısı Deriniya’nın üçüncü annesi olan Park Stakes Gr.3, Cherry Hinton Stakes galibi olan Turkish Treasure’dır. Alcibiades üzerine 55 RF olan bu kısrak harada çok sayıda grup koşu kazanan atın anne hattını tesis etmiştir.
 
Turkish Treasure’ın Prospect Bay’den olan kızı Bosphorus Treasure kolunda kızı Heriz’in verdiği Diasonic (Reset) Gr.2 plase, Jamaican Rain (Manhattan Rain) ise Gr.3 galibidir. Turkish Treasure’ın Mill Reef’ten olma Exticing isimli kızı ise harada Fairy King’ten Queen Elizabeth II Stakes’i Dubai Millennium’a kaybeden Gr.2 galibi Almushtarak’ı vermiştir. Bu atın babasının Sadlers Wells’in öz kardeşi olması bu anne hattında Lady Capulet’in El Prado’yu Sadlers Wells’ten vermesi ile pekişir ve bu kan hattına uyum olduğunu teyit eder. Turkish Treasure’ın harada Gr.3 galibi Magic Mirror’u Nureyev’den vermesi ile bir kez daha görürüz. Çünkü Nureyev ile Sadlers Wells 43 benzer pedigrilere sahiptir.
 
Bu durumda Deriniya ile Torok’un da ciddi bir uyum yakalaması söz konudur. Torok’un baba hattı Sadlers Wells olması yanında Torok’un ikinci annesi Silvester Lady Nureyev üzerine 33 akrabadır.
 
Cap And Belles hattının gücünü gösteren diğer örnekler arasında Turkish Treasure’ın Siempre Asi (Silver Hawk) isimli kızı öne çıkacaktır. Bu kısrak harada hattında El Prado’dan Gr.1 galibi Asi Siempre’yi (Cap and Bells RF) vermiştir ve bu kısrak Gr.1 Breeders Cup Juvenile Turf galibi Outstrip‘i(Exceed and Excel) üretmiştir.
 
Hattın ülkemizdeki koluna bakarsak ise Turkish Treasure’ın Last Tycoon’dan olan kızı Tajarib öne çıkar. 54 Tom Fool akrabalığı taşıyan bu kısrak iki Gr.1 galibi üretmiştir. Aygırlık yapan Gr.1 Fatih Sultan Mehmet galibi Deha (Mountain Cat) ve şampiyon Ribella (Revoque) bu isimlerdir.     
 
Ribella’nın babası Revoque’un Fairy King oğlu olması yukarıda bahsedilen uyumu bir kez daha gösterir. Ribella ise harada Gr.1 galibi Padre Padrone’yi üreterek hattın üretimlerine katkıda bulunmuştur. Thewayyouare, Kingmambo / Sadlers Wells eşleşmeli olup anne hattına uyumlu kan hatları taşımaktadır.

Web Tasarım