TOROK (IRE) - ORDIA (GER) / SAMUM (GER) 2021 Erkek Tayı

Adı TOROK (IRE) - ORDIA (GER) / SAMUM (GER) 2021 Erkek Tayı
Fiyat 325.000,00 ₺
İrtibat

Sn. Sadun Oktav

Whatsapp / +90 (532) 303 08 58
Doğum Tarihi 26/03/2021
Satışa Çıkış Tarihi 01-08-2021
Satış Durumu
At Sahibi Gençay Dilek Emirsoy
Anne Pedigri Linki ORDİA
Baba Pedigri Linki TOROK

ORDİA 2021 pedigri bilgisi

Pedigri Analizi

2021 d.e. Torok - Ordia / Samum

 

Kısrağın babası olan Samum, Alman Derby galibi olan bir arıkandır. Baba hattı Monsun – Konigsstuhl, Dschingis Khan ile Tamerlane isimli aygıra uzanmaktadır. Tamerlane İngiltere’de St James’s Palace Stakes, New Stakes, July Stakes galibi olup 1200-1600 metrelerde başarılı olmuştur.

 

Tamerlane oğlu Dschingis Khan ise Almanya’da Henkel-Rennen yani 2000 Guineas muadili koşuyu kazanmıştır. Bu hattın Almanya’da yerleşik hale gelmesi Dschingis Khan’ın oğlu Konigsstuhl’un Henkel-Rennen (2000 Guineas) ve Deutsches Derby galibi olması ve aygır olarak başarılı olmasıyla mümkün oldu.

 

Konigsstuhl’un oğulları Laveron (Deutsches St.Leger), Lavirco (Deutsches Derby), Monsun (Aral Pokal), Pik Konig (Deutsches Derby) uzun mesafede başarılı olmuş isimlerdir. Bu hattın en fazla Gr.1 galibi üreten aygırı Monsun olmuştur.

 

Monsun’un 25’den fazla Gr.1 galibi tayı arasında Samum, Maxios, Vadamos, Stacelita, Schiaparelli, Salve Regina, Novellist, Manduro, Gentlewave, Aramon, Almandin, Getaway gibi isimler bulunmaktadır.

 

Ordia’nın baba hattının uzun mesafe ve dayanıklılığı gibi anne hattında da bunu görürüz. Ordia’nın annesi Ost Tycoon olup Last Tycoon kızıdır. Ost Tycoon harada Omikron isimli tayını Germany’den vermiştir. Omikron 2000 metrede Preis der Deutschen Einheit Gr.3 galibi olup Deutsches Derby Gr.1’de Shirocco kazanırken üçüncülük elde etmiştir.

 

Ost Tycoon ile anneden kardeş olan Ostwahl (Waajib) 2100 metrede Gr.3 galibi olmuştur. Ostwahl ile öz kardeş olan Ostwahlerin (Waajib) 2 koşu kazanmış bir kısraktır. Bu kısrak harada Desert King’den Oligarchica’yı vermiş bu kısrak 2000 metrede Listed plase olmuştur.

 

Oligarchica harada Lord Of England ile uyumlu sonuçlar almıştır. 2012’de bu aygırdan verdiği Olorda önce Fransa’da Prix Vanteaux Gr.3 (1900), sonra Amerika’da The Very One Stakes Gr.3 (1900) galibi olmuştur. Oligarchica’nın Lord Of England’den olma diğer tayı Oil Of England ise Derby Italiano Gr.2 (2200) üçüncüsüdür. 

 

Samum kısrak babası olarak da başarılı atlardandır. Beholder Mile Stakes Gr.1 Clement L. Hirsch S. Gr.1, Zenyatta S Gr.1 koşularında ikinci, Santa Maria S. Gr.2’de birincilik elde eden La Force (Power) Samum’un kısrak babası olduğu atlardan biridir.

 

T. von Zastrow Stutenpreis Gr.2 galibi olan Sky Full Of Stars (Kendargent), Gr.2 plase Sublimis (Shamardal), Gr.3 plase Jimmu (Dalakhani), Gr.3 plase Lillian Russel (Dubawi), Derby Italiano Gr.2 ikincisi Juan de Montalban (Lope de Vega), Listed galibi Joplin (Soldier Hollow), Listed plase Normfliegerin (Adlerflug),

Listed plase Kolossal (Outstrip (GB), Listed plase L'Absolue (Shamardal), Listed plase Wisperwind (It's Gino) Samum’un kısrak babası olduğu atlardandır.

 

Torok ile Samum’un baba kan hattı arasında olan eşleşmelere baktığımızda Tron isimli tayı karşımıza çıkar Kv9 galibi olan Tron, Tendürek A3, Utku Doğdu Kv7 üçüncüsü, Karayel Gr.1 dördüncüsüdür. Bu eşleşme referansı ile görmekteyiz ki Torok – Ordia eşleşmesi uzun mesafede başarılı olmaya adaydır ve kan uyumu bulunmaktadır. 

Web Tasarım