TOROK (IRE) - SERENARA(T) (TUR) / VELOCIRAPTOR (GB) 2021 Erkek Tayı

Adı TOROK (IRE) - SERENARA(T) (TUR) / VELOCIRAPTOR (GB) 2021 Erkek Tayı
Fiyat 475.000,00 ₺
İrtibat

Sn. Sadun Oktav

Whatsapp / +90 (532) 303 08 58
Doğum Tarihi 17/04/2021
Satışa Çıkış Tarihi 01-08-2021
Satış Durumu
At Sahibi Muhsin Emirsoy
Anne Pedigri Linki SERENARA
Baba Pedigri Linki TOROK

SERENARA 2021 pedigri bilgisi

Pedigri Analizi

2021 d.e. Torok - Serenara / Velociraptor
 
Tayımızın annesi Serenara şampiyon Velociraptor ile Knight Line Dancer kızı Burano’dan yetiştirilmiştir. Tarsus, Yudum, Forever Here, Güldem II, My Honour, Calypso Sea gibi açık koşularda derece yapmış isimler beş kuşak ve daha fazla yerli yetiştirme olan bu anne hattının üretimlerindendir.
 
Serenara 2012 yılı Gr.1 Ayasofya Koşusu galibidir. Serenara harada üç koşan taya sahiptir ve tüm koşan tayları yarış kazanmıştır. Torok’tan olma Medicane isimli tayı Kv6 koşuda ikincilik elde ederken Approve ve Cardinal Pioneer’dan olma tayları Rhythm Of Power ve Ninalis istikrarlı koşular yapmıştır.
 
Serenara’nın annesi Burano ise Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu Kv8 galibidir. Serenara Velociraptor, Knight Line Dancer, Running Mill, Our Guile olan kısrak babaları ile mesafeye yatkın bir orijine sahiptir.
 
Torok ile olan eşleşmesinde iki akrabalık dikkat çekmektedir. Torok’un Gr.1 galibi yavrusu Rhythm Divine 44 kuşaklarda Roberto akrabalığına sahiptir. Torok – Serenara eşleşmesinde de Roberto üzerine 45 kuşaklarda akrabalık bulunmaktadır. Ayrıca yıllarca Avrupa’nın en önemli eşleşmesi olarak görülen Sadlers Wells / Darshaan çaprazının etkilerini yapacak bir çalışma yine bu eşleşmede mümkün gözüküyor.
 
Sadlers Wells’in ilk dönem şampiyonlarından olan In The Wings’in annesi High Hawk Darshaan’ın babası olan Shirley Heights’ın bir kızıdır. Bu durumda Sadlers Wells / Shirley Heigts uyumunun ilk örneklerinden biri In The Wings’tir diyebiliriz.
 
In The Wings’in anne hattı ise büyük annesi Sunbittern’e çıktığından Shirley Heights kanı çok önemlidir. Çünkü Sunbittern ile Shirley Heights buluşması defalarca çok iyi sonuç almıştır. Serenara’nın babası olan Velociraptor’ın Shirley Heights’ın torunu olması nedeniyle Torok – Serenara eşleşmesi Sunbittern / Shirley Heights uyumunu ortaya çıkartması bakımından önemlidir. Bu eşleşmedeki değerler tayın ideal mesafesinin de 2400 ve üstü olduğunu gösterdiğinden Gazi Koşusu dahil ‘Classic’ koşulara aday bir tay olarak düşünmemizi sağlar.

Web Tasarım