TOROK (IRE) – THE COMPANY (TUR) / AKINDAYIM (IRE) 2022 Erkek Tayı

Satılık yarış atı TOROK (IRE) – THE COMPANY (TUR) / AKINDAYIM (IRE) 2022 Erkek Tayı

Detaylar

Pedigri : TOROK (IRE) – THE COMPANY (TUR) / AKINDAYIM (IRE) 2022 Erkek Tayı
İletişim : Sadun Oktav
Whatsapp / +90 (532) 303 08 58
Baba : Torok (IRE)
Anne : THE COMPANY (TUR)
Doğum tarihi : 2022-05-01
Don : Doru
Irk : İngiliz

Kısa açıklama

Satılık İngiliz Yarış Atı Tayı - TOROK (IRE) – THE COMPANY (TUR) / AKINDAYIM (IRE) 2022 Erkek Tayı

Tayımızın annesi The Company, Akındayım ile Bijou D’Inde kızı Magda’dan yetiştirilmiştir. Güçlü kısrak hatlarını tercih etme stratejimize uygun olan The Company’nin pedigrisinde Bijou D’Inde’nin baba hattı, ikinci kısrak babası Nureyev ile anne hattımızdaki üçüncü ve dördüncü anneler önemsediğimiz detaylardır.

The Company’nin anne hattı Magda – Reine Des Iles – Reine Mathilde – Gay Matelda ile Hasty Matelda isimli kısrağa uzanır. İlk 5 kısrağın koşu kariyerlerie bakarsak oldukça başarılı bir hat görürüz.

Hasty Matelda 1200 metrede Gr.1 Matron Stakes galibi Gr.1 Spinaway Stakes ikincisidir. Hasty Matelda harada kendi gibi Gr.1 galibi olan Gay Matelda’yı vermiş bir kısraktır. Alabama Stakes Gr.1 galibi olan Gay Matelda ise harada koşan tüm tayları yarış kazanmış bir kısrak olarak en iyi tayını Vaguely Noble’dan üretmiştir.

Bu kısrak The Company’nin üçüncü annesi olan Reine Mathilde’den başkası değildir. Alec – Christiane Head tarafından antrene dilen bu kısrak Gr.1 Matriarch Stakes’te ikinci kalmış ancak E.P.Taylor Stakes Gr.2, Prix De La Opera Gr.2, Prix De Malleret Gr.2 gibi üst düzey yarışları kazanmıştır.

The Company’nin anne hattındaki kısrakların yarış kariyerlerinin iyi olması ve annelerin en iyi tayı olması durumu ikinci anne konumunda olan Reine De Iles ile devam etmiştir. Fransa’da koşan ve Listed koşularda plase olan bu kısrak hattın gelişimine katkıda bulunmuştur.

Reine Des Iles’in kızı olan Magda ülkemizde Baba Döker, The Company ile yeni bir kol açarken Reine Des Iles’in diğer kızı Reve De Fee Amerika’da başarılı bir hat açmıştır.

Reve De Fee’nin açtığı hat üzerinde Prioress Stakes Gr.1, Test Stakes Gr.1 galibi Dream Rush, Frizette Stakes Gr.1 galibi Dreaming Of Julia ve geçtiğimiz yılın Breeders Cup Distaff Gr.1, Kentucky Oaks Gr.1 galibi Malathaat yetişmiştir.

The Company güçlü anne hattını teyit ederek Avrupa Birliği Bakanlığı Koşusu Açık-2 galibiyeti elde etmiştir. The Company harada 6 yavru vermiştir. Bu atlardan 4’ü yarış koşmuş 3’ü yarış kazanmıştır. En başarılı tayı Reina de Diamantes 825.889 TL kazanç yapmıştır. Reina De Diamantes, Kv8 Porsuk Çayı Koşusu galibidir. 

The Company’nin annesi olan Magda’nın babası Bijou D’Inde annesi ise Nureyev kızı Reine Des Iles’tir. Magda’nın harada en başarılı olan tayı Babadöker’dir. 21 koşu galibi olan Babadöker İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu dahil 14 isimli ve KV koşu kazanmıştır.

Baba Döker’in babası olan Eagle Eyed ünlü Danzig’in oğludur. Kardeşi The Company’nin babası Akındayım ise Hamas oğludur. Hamas’ın babası da Danzig olduğundan Baba Döker ile The Company benzer soy hatları ile eşlenmiş atlardır.

Torok’un baba hattının Sadlers Wells olması ile Avrupa’da çok iyi sonuçlar almış olan Sadlers Wells / Danzig çaprazlaması Torok – The Company eşleşmesinde de karşımıza çıkmaktadır.

Abone ol ! X

Yeni yazılarımızdan, satışa çıkan taylarımızdan, en yeni kısraklarımızdan, haramıza ait en son haberlerden haberdar olmak için bildirimlerinizi açın.